WMA architects

Revitalizace bývaleho hotelu Centrum na komunitní centrum seniorů ve Frýdku – Místku

Požadavek na koncepční studii měl prověřit možnost kapacit a estetickou revitalizaci stávajícího objektu v návaznosti na požadované nové využití.
Požadavek je vybudovat malometrážní startovací byty pro mladé lidi a seniory v návaznosti na tzv. komunitní centrum s bazénem, saunou, zahradní restaurací a cukrárnou. Část nemovitosti by měla být využita jako bydlení s pečovatelskou službou.

Po pečlivé analýze konstrukčního a provozního řešení stávajícího stavu jsme navrhli komplexní komunitní centrum. Stavba je koncipována jako ubytovací zařízení, pro mladé i staré obyvatele, kteří budou mít na místě možnost širokého spektra služeb a vyžití, které by mohlo sloužit i pro širší veřejnost. Tím by byla zamezena sociální izolace obyvatel stavby vůči vnějšímu světu. Návrhem se snažíme nabídnout ubytovaným seniorům, ubytovaným mladým lidem, ale i veřejnosti možnost všestranného vyžití. Bude zde umístěna kavárna, wellness centrum, lékařské ordinace, kadeřník, kosmetika, sdílená truhlářská, keramická a výtvarná dílna a restaurace. Navíc pro potřeby ubytovaných bude v komplexu umístěna knihovna, kino, kaple, terasové zahradní centrum se zimní zahradou a v neposlední řadě střešní klubovny či společenské místnosti s výhledem na Beskydy, s možností pronájmu pokojů rodinných příslušníků, kteří se např. rozhodnou strávit s prarodiči víkend.

TOPlist