WMA architects

Nástavba rodinného domu v Kravařích

Účelem návrhu je řešení přístavby krytého stání a přestavba 2. NP rodinného domu v Kravařích.
Nyní je dům přízemní s obytným podkrovím z mansardovou střechou. přízemí je po celkové rekonstrukci a nebude se do něj zasahovat. Dům má půdorys tvaru L. dostaví se parkovací stání a tím se změní půdorys na obdelníkový tvar o velikosti 16,1 x 20,1 metrů.

V přízemí se nachází zádveří s šatnou, hala s obývacím pokojem, kuchyní a jídelnou. Dále prádelna, koupelna, toaleta a garáž.
Druhé patro pak bude obsahovat halu s bazilikálním světlíkem, ze které budou přístupné 3 dětské pokoje, ložnice, pracovna, koupelna a sklad. Dva dětské pokoje jsou propojeny koupelnou a šatnou. Součástí ložnice je pak šatna a koupelna a venkovní terasa. Ta je také přístupná z pracovny a je součástí „ochozu“ propojeného po celém obvodu domu.

Současný krov se zcela odstraní včetně podlahového souvrství tak, aby se objekt co nejvíce odlehčil. Na obnaženou konstrukci se provede ocelový rám, který bude vynášet nové stěny. nosný systém bude z továrně vyrobených masivních dřevěných stěn o tlouštce 124 mm. Střecha bude plochá z dřevěných panelů. průvlaky budou usazeny nad panely.
okna budou dřevohliníková respektive bezrámové zasklení od podlahy až po strop. fasáda bude provětrávaná s obkladem z kompaktních desek v dekoru dřeva. kolem celého patra se provede zábradlí z kaleného lepeného skla na terčích.

 

TOPlist