WMA architects

Administrativní budova s prodejnou v Kravařích

Řešená administrativní budova je součástí na sebe navazujících objektů. Jedná se o přízemní administrativní stavbu se sociálním zázemním pro další objekty. Navazující budovy jsou velkoprostorový sklad – původní výrobní hala, ocelové konstrukce se sedlovou střechou. Tento sklad slouží pro potřeby skladování pneumatik. S halou je propojena druhá menší hala. Tyto objekty nejsou součástí řešení architektonické studie.

Administrativní zděná stavba bude zdemolována. Bude postavena nová budova o třech podlažích, půdorysně respektující stávajcí velikost budovy. V přízemí bude v maximální ploše prodejna jízdních kol. Zároveň zde bude vstup na schodiště, do administrativní části, která bude umístěna ve 2. a 3. NP. Zde budou umístěny samostatné a velkoprostorové kanceláře, doplněny o zasedací místnosti a zázemí zaměstnanců.

Tvarově se jedná o jednoduchý kubus členěný vertikálními otvory v modulu 900mm. Přízemní část -prodejny a vstupu je opticky materiálově oddělena- prosklená fasáda se zapuštěnými vstupy, stěny obloženy plošným materiálem v barvě oken – Cembonit, alt. Alubond. Horní patra jsou v bílé omítce, okna v antracitové barvě.

Konstrukčně se jedná se o vyzdívaný monolitický skelet. Objekt bude zateplen kontaktním zateplovacím systémem s omítkou v bílé barvě, v přízemí s plošným obkladem v antracitové barvě.  Okna  budou v antracitové barvě.

 

TOPlist